XXII. Bakancsos Atom Kupa

Gyalogos Természetjáró Tájékozódási Túraverseny,

2019. március 30-án, szombaton

Rajt: Mecsek, Fehérkúti-kulcsosház

A verseny célja: a túraversenyzés népszerűsítése, megismertetése a fiatalokkal és az érdeklődő felnőttekkel.

A verseny kategóriái:

„B” kategória: Középfokú: tájfutótérképen, kevés tájékozódási feladattal nehezített versenypályák, 2-4 fős csapatok részére. (Táv: 7 km, szint: 500 m.)

Kincskereső (tájfutótérképes) C kategória: Alapfokú: tájfutótérképen, bontott távú verseny (2-4 fős csapatok részére), az időmérő állomások között kötött menetidővel, közvetlenül utak mellett található ellenőrző pontokkal + elméleti kérdések megoldása. Alapszintű tájékozódási feladatok megoldása szükséges. (Táv: 7-8 km, szint: 400 m.)

Kiránduló (turistatérképes) C kategória: Alapfokú: turistatérképen, útvonalleírással segített, bontott távú verseny (2-5 fős csapatok részére), az időmérő állomások között kötött menetidővel + elméleti kérdések megoldása. A “kiránduló C” kategória végig jelzett turistaúton halad. (Táv: 10 km, szint: 400 m.)

Különjáratú autóbusszal utazunk.

Indulás:

7:45 Nagymányok Kaszinó

8:00 Bonyhád Széchenyi Iskola

8:05 Bonyhád SPAR parkoló

Hazaérkezés: 17 óra körül

Részvételi díj: 1200 Ft

A részvételért egyedi jelvényt kapsz, ellátás túra közben és végén. (tea, zsíros kenyér, csoki)

Jelentkezni 2019. március 24-ig lehet:

Bischof Tamás fonolit@gmail.com 30/ 450-2-439

Várjuk barátaitokat is! J

90

No Responses

Show all responses

Write a response