Évzáró Dobogó Túra

A Dobogó Természetjáró és Hegymászó Egyesület idén rendezi meg 4. alkalommal óévbúcsúztató túráját a Dobogóra, melyre tisztelettel hív minden érdeklődő természetkedvelőt.

A nyílt túra időpontja: 2017. december 16. szombat
Helyszín: Dobogó, kopjafa

A kopjafa a Mecsek turistatérképen az S+Z3 jelzés mellett található.

A rendezvényre az előző évekhez hasonlóan várjuk iskolás csoportok, egyesületek, baráti társaságok jelentkezését.

Rövid túra útvonala: Óbánya – Kisújbánya (K) – Cigány-hegy (SZ▲) – Dobogó – kopjafa (SK+Z▲;SS+Z▲) – Dögkút-tető (SS+Z▲;P) – Harács-mező (P) – Óbánya (Z+,K)

Táv: kb. 12,6 km Szintemelkedés: 403 m MTSZ pontérték: 30

Közepes túra útvonala: Szászvár – Vörösfenyő kulcsosház (P+) – Dobogó – kopjafa (S, SZ▲) – Szászvár(Z▲)

Táv: kb. 13 km Szintemelkedés: 520 m MTSZ pontérték: 30

Hosszú túra útvonala: Mecseknádasd – Hetényi pincészet (P) – Dögkút-tető(P) – Dobogó – kopjafa (SS+Z▲) – Szászvár(Z▲)

Táv: 15,64 km Szintemelkedés: 592 m MTSZ pontérték: 35,3

Utazás: 9:05 –kor a bonyhádi autóbusz-pályaudvarról induló menetrend szerinti autóbusszal Mecseknádasdig.
Szekszárdról 8:30 –kor indul a menetrend szerinti Szekszárd-Pécs járattal Mecseknádasdig.

Egyéni szervezéssel személyautóval Mecseknádasdig vagy Óbányáig.

Találkozó: 8.55-kor a bonyhádi autóbusz-pályaudvaron, illetve Mecseknádasdon 9:30 órakor a Temető előtti parkolóban
Visszautazás: Szászvárról menetrend szerinti autóbuszokkal délutáni és a kora esti órákban.

Túravezető: Butschli Péter aki a hosszú túrát vezeti.

Költségek: menetrend szerinti autóbusz jegyárak
Öltözködés: időjárásnak megfelelő réteges ruházat, esőköpeny, vízálló cipő vagy bakancs.

Javasoljuk váltó lábbeli és zokni csomagolását a hátizsákba.
Fontos! A meleg ital a téli időben szinte nélkülözhetetlen. A tízórai és ebéd útközbeni pihenők alatt.

A Dobogó Egyesület tagjai meleg teával és forralt borral várják a turistákat 11:00 – 13:00 között.

Poharadat ne felejtsd otthon!

Részvétel esetén kérünk minden szervezetet, vagy egyéni túrázót, hogy 2017. december 14-ig a dobogoegyesulet@gmail.com e-mail címre írja meg a nevét (csoport esetén a vezető nevét és a létszámot), valamint elérhetőségét, hogy elegendő ellátást tudjunk biztosítani a résztvevőknek.

A túráról érdeklődni lehet: Butschli Péternél mobil 30/695-1271,
e-mail: dobogoegyesulet@gmail.com elérhetőségeken.